Seniūnijų amatininkai

Mezgėja, verpėja

aldona_cerniauskiene_1_1666679185-7de935de6ba5d7315e2c4796885e7e01.jpg

Aldona Černiauskienė

Svečiuojamės pas daugybės amatų meistrę gerbiamą Aldoną Černiauskienę. Aldona dar vaikystėje išmoko verpti, megzti virbalais ir nerti vašeliu iš savo mamos.

Nėra tos dienos, kad amatininkė nepaimtų į rankas mezginio ar nėrinio kasdienybei paįvairinti.

Kaip pati Aldona juokauja: „Mezginio sekmadieniais ir šventinėmis dienomis į rankas neimu“. Pačioje pradžioje idėjų savo mezginiams semdavosi iš mamos palikimo, toje skrynioje daug nertų, megztų staltiesių, rankšluosčių, lovatiesių ir patalynės komplektų nėriniuotų įvairiausiais raštais,  spalvomis ir technikomis sukrauta.

01Kontaktai

Susiekti su Aldona galite:

Telefonu 865614657

Tokio kruopštaus palikimo ir šiandien galėtume dar surasti pas darbščią kaimo moterį, tai ypatingai brangus ir saugomas senovinis rankų darbo paveldas. Ach, darbščios tos mūsų mamos ir močiutės buvo. Bėgant metams ir pasirodžius rankdarbių knygoms, žurnalams, Aldona juose atrado naujų raštų ir motyvų, kuriuos labai greitai prisipratino ir pritaikė savo darbuose.

Aldona ir pati mėgsta puoštis savo rankomis nertais ir megztais drabužiais, tai, žiūrėk, jau ir pamatysi apsigaubusią nauja skara ar šaliu. Darbšti Aldona. Jos darbštumą pastebi ir įvertina. Per bėgantį laiką daug Aldonos rankų darbo kūriniais pasipuošė moterų. Ji neria skaras, šalius, megztinius, liemenes, sukneles.

Į unikalius ir išskirtinius Aldonos darbus akis pagano ir drabužį įsigyja ne tik Alytaus krašto, bet ir Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Varėnos, netgi Punsko (Lenkijos respublika) amatininkų mugių lankytojai. Matyt verta! Nes daug meilės, šilumos ir kruopštumo darbuose sudėta ir, žinoma, viskas tik iš patikrintų ir kokybiškų verpalų pagaminta. Aldona pasakoja: „Punske dalyvaudama amatininkų mugėje, kad pasipuoščiau, apsivilkau nauja nerta suknele, ir, ką manot, viena pirkėja užsigeidė būtent tos suknelės nusipirkti! Gerai, kad turėjau pasiėmusi kitus drabužius, na, jei lietus sulytų, kad turėčiau kuo persirengti, tai persirengiau ir pardaviau tą suknelę“. „Tai buvo pati geriausia ir pelningiausia mugė, kiek tik ji prisimena, nes kiek tik darbų nusivežė visus nupirko, užsieniečiai labai vertina rankų darbo gaminius“, – džiaugiasi Černiauskienė.

Sutikę ją mugėje, net ir skubėdamas stabteli, ji pamoko kaip siūlus suverpti, kaip taisyklingai į rankas vašelį ir virbalus paimti ir patį įmantriausią mezgimo raštą greit pamoko. Jeigu kiltų noras Aldonos kruopščių dirbinių įsigyti ar užsisakyti, kreipkitės. Aldona patars ir nuoširdžiai pamokys.