Seniūnijų amatininkai

Senojo vytelių pynimo ir siuvinėjimo amato meistrė

danute_janukaitiene_1663768023-d51fba507ee12c13e1571b67d6330ea7.jpg

Danutė Janukaitienė

Gražiame, istoriniame Punios miestelyje gimė Danutė Marčiulynaitė-Janukaitienė. Galbūt gražių gamtovaizdžių apsuptis ir pasufleravo jautrios ir meniškos sielos gimimui. Danutė įvairiais dirbiniais domėjosi nuo vaikystės. Visas Danutės gyvenimas prabėgo Alovės kultūros namuose, ji save dalino žmonėms, dainiai, šokiui, muzikai, dalyvavo dainų šventėse, surengė šimtus renginių, juos populiarino ir išsaugojo jų tradicijas. Atsiradus galimybei išmokti profesionalaus pynimo, 2013 metais baigė Alytaus amatų mokyklą, įgijo dailiųjų dirbinių pynėjo diplomą.

01Kontaktai

Užsisakyti darbų galima susisiekus su meistre Danute Janukaitiene:

Telefonu +370 670 37691

Vytelių pynimo meistrės darbai puošia ne tik saviškių vaikų ar anūkų, bet ir draugų, giminaičių namus. Danutė savo darbais nesididžiuoja, daugiausia jų tiesiog išdovanoja. Su pintais dirbiniais dalyvauja parodose, veda mokomąsias edukacijas. Meistrė ties vytelių pynimo amatu neapsistoja, kaip sako dukra Ramunė Miškauskienė: „Mama, devynių amatų meistrė, ką paims į rankas, tai jau atgal nepadės, kol iš to negims meilės ir šilumos pripildytas dirbinys“.

Danutei puikiai sekasi ir ypatingai kruopštaus užsispyrimo reikalaujantis siuvinėjimo kryželiu amatas. Išsiuvinėjo jau daug darbų, o paveikslą „Paskutinė vakarienė“ teko siuvinėti kiekvieną vakarą po pora valandų aštuonis mėnesius. Darbų autorė sako: „Viskas įmanoma, kai darai pagal pomėgius, kai į rankas imi ne tai kas vargina, o tai kas džiugina“. Ir tai dar ne viskas. Moteris iš popieriaus lanksto gulbes, gamina gėles iš krepinio popieriaus ir šilkinių kaspinėlių. O kaip gi, be riešinių mezgimo? Mezga Danutė ir reišines, dekoruoja jas įvairiausių raštų karoliukais. Gal dar ir ne viską pasakėme apie šią nuostabią meistrę, bet siūlome susitikti ir gyvai pakalbinti...