Seniūnijų amatininkai

Tautodailininkė, nėrėja vašeliu

genovaite_sveiteriene_3_1665127553-db87b61b3e071d34c0812720b0185fee.jpg

Genovaitė Šveiterienė

Santaikiškė Genovaitė Šveiterienė gimė 1939 m. Vaickūniškės km., Lazdijų r. Potraukis nerti atsirado vaikystėje. Kaip autorė pasakoja, pirmas vąšelis buvo padarytas iš sulenkto vielos gabaliuko. Dėl mezgimo susukta buvo galva, net nemiegotos naktys. Taip norėjosi galutinio tezultato. Genovaitė taip pat labai mėgsta ir siuvinėti.

01Kontaktai

Jos darbus galima pamatyti ir įsigyti:

Adresu Meno dirbinių salonas „Dzyvai“, S. Dariaus ir S. Girėno g. 3, Alytus

Jos darbai – tai servietėlės, meniški rankšluosčiai, spalvingomis gėlytėmis pagyvinti pagalvių užvalkalai, vaikiškos ir moteriškos suknelės, ypač tinkamos karštai vasaros dienai. Taip pat Genovaitė neria kepuraites, skėčius nuo saulės, įspūdingas skraistes, staltieses ir ryškiaspalviais raštais išmargintas lovatieses. Darbai stebina kruopštumu ir preciziškumu. Galima tik stebėtis, kiek laiko, meilės ir kantrybės autorė įdeda į rankdarbius, kad jie taptų tokie spalvingi, originalūs ir patrauklūs besidominčiam. Daugelyje Genovaitės siuvinėtų staltiesių, bei megztų lovatiesių jaučiamas stiprus ryšys su archainiu Lietuvos kaimu, su senosiomis audinių raštų marginimo tradicijomis. Darbai jau nebesutelpa „mergautinėse“ skryniose, jais išpuošti visi namai. Genutė priima užsakymus, todėl darbai keliauja į atokiausius Lietuvos ir netgi užsienio kampelius. Darbai iškeliavę į Italiją, Prancūziją, Ukrainą. Pasisekimas ir susidomėjimas darbais lydėjo sostinėje, Katedros aikštėje regionų dienose. 2010 m. laimėjo statulėlę „Metų auksinės rankos“, begalę padėkos raštų.

Genovaitės Šveiterienės darbų parodos daugelį kartų puošė ir puoš gimtosios Santaikos bendruomenės ir Krokialaukio seniūnijos organizuojamus renginius. Aktyviai amatininkė dalyvauja ir Alytaus rajono bei miesto renginiuose, nuolatinė dalyvė Kaziuko mugėse, buvo išvykusi į Lenkiją. Aktyviai bendradarbiauja su Neįgaliųjų draugija.