Seniūnijų amatininkai

Duonos kepėja

ina_kaskoniene_1663829515-f8b2f65640f7a380ebd9c9b7394c3e7b.jpg

Ina Kaškonienė

Apsilankius Punioje daug galima išgirsti – kraštas garsėja Oninių šventės tradicijomis, čia istorijos amžiais alsuoja gamtos grožis, čia galima sutikti ypatingus žmones, kurie savo rankomis ir širdies šiluma kraštą daro dar gyvesnį ir patrauklesnį.

01Kontaktai

Naminės duonos galite užsisakyti:

Telefonu 860993991

Svečiuojamės Inos ir Petro Kaškonų šeimoje. Šiuose namuose duonos kepimas šiandien didi tradicija, kurią širdimi myli ir tęsia Ina Kaškonienė.

Ina gimė Sibire. „Mano gimtinė yra Rusija, o tėvynė – Lietuva“, – pasakojimą pradeda Ina. „Atsidūrėme Tiumenės srityje, nes trys šeimos vyrai buvo partizanuose. Mama lageryje buvo 10 metų, o tėvelis lageryje todėl, kad turėjo daug žemės. Parvežė mane į Lietuvą trejų metukų“, – pasakoja pašnekovė.

Visgi įdomu, pasmalsaukime ir sužinokime, kokia buvo naminės duonos kepimo kelio pradžia? Ina pasakoja: „Mama kepdavo bandas ir namines būlkas. Sibire buvo įprasta valgyti duoną iš parduotuvės, o dabar neįsivaizduoju pietų stalo be naminės duonos“, – pasidžiaugė Ina. Į klausimą apie pirmąją duonelę Ina atsakė: „Marti parvežė raugo, nes tuo metu buvo užėjusi mada kepti duoną, bet man nelabai patiko ir pradėjau ieškotis senos, tradicinės duonos receptų, tada ir pradėjau kepti“. Tad senasis lietuvių duonos kepimo amatas labai tvirtai įsišaknijo Kaškonių šeimoje ir su pagarba tęsiamas, o duonos kepimo paslaptys šiandien jau labai gerai žinomos Inai.

Savomis rankomis išminkyta ir iškepta duona jau tapusi tradicija daugelyje šeimų. Sakoma, kad namuose, kur kvepia kepama duona, gyvena geri žmonės. Galime tik didžiuotis, kad šiuolaikiniame pasaulyje senasis duonos kepimo amatas gyvas, branginamas ir saugomas.

Pačio žmogaus iškepta duona yra unikali visu gamybos procesu, daugelis esame įsitikinę, kad ji sveikesnė nei pirkta parduotuvėje.

Pas Iną Kaškonienę naminę duoną užsisako, kaip pati Ina sako: „Duonelės prašo tie, kurie palikę tėviškę sugrįžta tuoktis, vaikučius krikštyti. Dalyvauju šventėse, edukacijose, myliu duoną ir gera ja pasidalinti“.