Seniūnijų amatininkai

Tautodailininkė, juostų audėja, pynėja

jurgita_blazeviciute_navickiene_1666679718-9cdf09a087790e33cae5fb25f9755e6d.jpg

Jurgita Blaževičiūtė-Navickienė

Jurgita gyvena Arminų k., Krokialaukio sen., yra aktyvi Santaikos kaimo bendruomenės narė. Autorė prieš 20 metų susidomėjo senaisiais amatais. Ji pina pintines ir audžia vytines juostas įvairia technika. Dalyvauja renginiuose visoje Lietuvoje. Taip pat yra viena iš steigėjų ir narių Senovės baltų ir amatų klubo „Stebulė“. Nuo 2010 m. Lietuvos tautodailininkų sąjungos Dzūkijos skyriaus narė, 2020 m. išrinkta skyriaus tarybos nare.

Jurgita, drauge su savo vyru Giedriumi Navicku yra vieni iš įkūrėjų ir narių senovės baltų karybos draugovės „Jotvos sūnūs“, kuri užsiima jotvingių genties karybos, tradicijų, gyvensenos ir amatų puoselėjimu bei rekonstrukcija. „Jotvos sūnūs“ aktyviai dalyvauja Lietuvos ir užsienio atkuriamosios istorijos renginiuose bei festivaliuose, vienija bendraminčius, jau daugiau nei dvidešimtmetį stovinčius pirmose gretose, atkuriant ir garsinant savo Protėvių atminimą.

Šiemet Jurgitos ir Giedriaus Navickų šeima ir draugovė „Jotvos sūnūs“ organizavo atkuriamosios istorijos festivalį „Kaukai“. Į šį festivalį Miroslavo seniūnijoje prie Kaukų piliakalnio susirinko apie pusė šimto dalyvių iš Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, Pasvalio ir kitų miestų, rajonų bei pristatė baltiškus amatus: auksakalystę, kalvystę, odininkystę, kaulo apdirbimą, deguto varymą, gintaro apdirbimą, stiklo karolių gamybą, peiliadirbystę, keramiką, šiaudinių sodų gamybą, juostų audimą, medžio apdirbimą, žiedmarškės gamybą, senovinę aludarystę.