Dauguose gražiai paminėta valstybės diena, paskelbtas Garbės pilietis

2021 07 04
Dauguose gražiai paminėta valstybės diena, paskelbtas Garbės pilietis

Šeštadienį pakiliai nusiteikę Alytaus rajono gyventojai Dauguose rinkosi į tradicinę šventę – paminėjo Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną. Pasipuošusio miesto aikštėje skambėjo sveikinimai Lietuvai ir jos žmonėms, paskelbtas Alytaus rajono garbės pilietis, koncertavo Alytaus rajono kolektyvai ir Lietuvos muzikos žvaigždės.

Susirinkusius į šventę žmones pirmiausia pasitiko dainų pynė „Mes – tai Tu“. Koncertavo vokalinis ansamblis „Vėrinys“, liaudiškos muzikos kapelos „Klėtis“, „Simnyčia“ ir „Punelė“, šokių kolektyvas „Gojelis“.

Savivaldybės vadovai, renginio dalyviai sugiedojo Lietuvos valstybės himną – „Tautišką giesmę“.Kultūros centro darbuotojai sukūrė muzikinę kompoziciją „Mindaugas“, nešini fakelais, kūriniu „Dievas davė“ iš roko operos „Jūratė ir Kastytis“ jie pradėjo iškilmingą Valstybės dienos šventės dalį.

Alytaus rajono šventėje dalyvavo savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, vicemerė Dalia Kitavičienė, mero patarėja Dalia Paulauskaitė, administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė, pavaduotojas Virgilijus Pranskevičius. Tarp svečių buvo Lietuvos Respublikos Seimo nariai Julius Sabatauskas, Robertas Šarknickas, savivaldybių įstaigų ir organizacijų vadovai bei darbuotojai.

Šventės dalyvius pasveikino meras Algirdas Vrubliauskas: „Mes susirinkome į savo valstybės gimtadienį. Jį galime švęsti ir tą darome laisvai, linksmai. Deja, dalis mūsų kaimynų to daryti negali. Laisvė yra mūsų svarbus iškovojimas“. Pasak mero, šventės muzikinėje kompozicijoje jos herojus karalius Mindaugas kalbėjo apie valstybės sudėjimą, sudėliojimą, suklijavimą po gabalėlį: „...kad pasaulis beveik prieš 800 metų sužinotų, jog yra tokia valstybė Lietuva. Karalius Mindaugas sukūrė terpę, kurioje galėjo skleistis mūsų tauta – sukūrė tautai namus. Po to galėjo būti ir Vasario 16-oji, ir Kovo 11-oji. Kiekvienas iš mūsų ir dabar kuriame Lietuvą“, – kalbėjo meras A. Vrubliauskas. Jis teigė, kad ypač gražu šventėje matyti daug jaunų žmonių, kurie kurs ateities Lietuvą, ją puoselės. „Dėl šalies ne vienas karžygys žuvo, tačiau ir šiandien ją turime saugoti, būti už ją atsakingi ir patriotiškai nusiteikę. Linkiu, kad valstybės gimtadienis paliestų kiekvieno širdį, vienas kitam daugiau šypsotumės, jaustume bendrumą, kad Lietuva mus visus jungtų“.

Šventės metu paskelbtas šių metų Alytaus rajono garbės pilietis – Alytaus apskrities totorių bendruomenės pirmininkas, Raižių musulmonų religinės bendruomenės pirmininkas, Punios seniūnijos Raižių seniūnaitis Ipolitas Makulavičius. Alytaus rajono garbė piliečio vardą I. Makulavičiui suteikė savivaldybės taryba už Alytaus rajono vardo garsinimą, puoselėjant lietuvių ir totorių bendrumą, istorijos ir kultūros, tautinio identiteto saugojimą. Meras A. Vrubliauskas ir I. Makulavičius pasirašė Alytaus rajono garbės piliečių knygoje, meras įteikė garbės piliečiui regalijas ir liudijimą. I. Makulavičius yra 15-asis Alytaus rajono garbės pilietis. Jis padėkojo savivaldybės vadovams, tarybos nariams, visuomeninėms organizacijoms, kurios įvertino jo darbus. „Tai ne vien mano, bet mūsų visų darbas, garsinant kaimą, seniūniją, rajoną, valstybę. Esu labai dėkingas tiems, kas remia ir palaiko mūsų darbus, pastangas, mūsų gyvenimą. Jis – ne rožėmis klotas, visko buvo – ir sunkumų. Ačiū tiems, kurie dirbo, dirba ir dirbs“,– ant scenos kalbėjo rajono garbės pilietis I. Makulavičius. Jis dėkojo totorių senoliams dėl mečetės Raižiuose išsaugojimo, kad, nepabūgę trėmimų į Sibirą, jie išsaugojo savo dvasią, tautiškumą, o jaunoji karta galėjo toliau puoselėti totorių kultūrą ir tradicijas.

Su apdovanojimu garbės pilietį I. Makulavičių sveikino gausus būrys šventės dalyvių. Kultūros centro jaunieji atlikėjai jam dovanojo muzikinį sveikinimą – dainą „Mano Lietuva“ .

Vakaro koncerte, be Alytaus rajono meno kolektyvų, koncertavo populiari atlikėja, „Eurovizijos“ dalyvė Aistė Smilgevičiūtė ir roko grupė „Skylė“ bei dukart „Eurovizijos“ dalyvis Donatas Montvydas su gyvo garso grupe. Po koncerto Daugus nušvietė fejerverkai, iki vidurnakčio vyko šokių vakaras.