Tradicinė bendruomeniškumo šventė „Kaip gyveni, kaimyne?“ Krokialaukyje

2021 08 06
Tradicinė bendruomeniškumo šventė „Kaip gyveni, kaimyne?“ Krokialaukyje

Rugpjūčio 6 dienos vakarą Krokialaukyje vyko 12-oji bendruomeniškumo šventė „Kaip gyveni, kaimyne?“. Tradicinė šventė pakvietė išvykusius kraštiečius sugrįžti į gimtąjį Krokialaukį, pabendrauti su kaimynais ir bičiuliais. Sugužėjo į šventę ne tik kaimynai iš Santaikos, Ūdrijos, bet atvyko ir svečių Alytaus miesto ir kaimyninių rajonų: Prienų, Lazdijų, Marijampolės.

Šventėje dalyvavo Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, Lietuvos Respublikos Seimo narys Kęstutis Mažeika, Alytaus rajono tarybos nariai: Jūratė Overaitytė,Gediminas Krasauskas, Gintaras Chščenavičius, Danielius Jakubavičius, Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro direktorė Eglė Sereičikienė, Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijos direktorė Idalija Šukevičienė, Visuomenės sveikatos biuro direktorė Jolanta Jakubauskienė, Krokialaukio parapijos klebonas Juozas Klimavičius ir kiti garbūs svečiai.

Šventėje sveikino Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, Lietuvos Respublikos Seimo narys Kęstutis Mažeika, Seimo nario patarėjas Rimas Marčiulynas, Krokialaukio seniūnijos seniūnė Gintarė Navickienė.

Šventišką nuotaiką, skambią muziką, dainas ir trankų šokį dovanojo Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro meno kolektyvai: kaimiškos muzikos kapela „Punelė“ iš Punios, folkloro ansamblis „Rūta“ iš Ūdrijos, vokalinės grupės „Gija“ ir vyresniųjų liaudies šokių grupė „Narpulis“ iš Santaikos, mišrus vokalinis ansamblis „Smiltė“ iš Nemunaičio, vokalinis ansamblis „Ragilė“ iš Miroslavo, mišrus vokalinis ansamblis „Akordas“, vokalinė grupė „Ambicija“, Jurgitos ir Dainiaus duetas iš Krokialaukio. Gausus žiūrovų būrys audringais aplodismentais pasitiko dainų autorių ir atlikėją Edmundą Kučinską, visus kartu dainuoti kvietė grupės „Tautinis brandas“ vaikinai.

Šventės organizatoriai dėkingi Seniūnijos bendruomenių pirmininkams: Janinai Šiupšinskienei, Nijolei Kanaukienei, Rimui Krutuliui už pagalbą organizuojant amatininkų mugę ir edukacijas. Širdingą ačiū tariame amatininkams – batsiuviui Gediminui Paplauskui iš Krokialaukio, juvelyrui Arnui Lukšiui, mezgėjai Verutei Krutulienei ir papuošalų iš karoliukų gamintojai Dovilei Gražulytei iš Santaikos, mezgėjai Aldonai Černiauskienei iš Ūdrijos.

Kiekvieną užsukusį į aktyvią veiklą įtraukė partneriai – Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro kolektyvas. Šventė finansuojama iš Alytaus rajono savivaldybės kultūros rėmimo programoslėšų. Organizatoriai dėkoja partneriams Krokialaukio seniūnijai, asociacijai ,,Krokialaukiokaimo bendruomenei", Santaikos kaimo bendruomenei, Ūdrijos kaimo bendruomenei,,Želmuo", Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijai, Alytaus rajono viešosiosbibliotekos Krokialaukio filialui, Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui.Dėkingi rėmėjams: Idalijai Šukevičienei, Gintautui Kalasauskui, ūkininkams: Linaiir Rimantui Busaičiams, Jolitai Vaičiulienei, Vilijai ir Vidmantui Navickams, Vidai ir VytautuiNavickams, Danieliui Jakubavičiui tariame ačiū už renginio viešinimą ir sklaidą.