Turininga puniškių išvyka dviračiais

2021 05 25
Turininga puniškių išvyka dviračiais

Šeštadienį, gegužės 22-osios rytą, prie Punios kultūros namų rinkosi aktyvaus laisvalaikio entuziastai, pasiryžę dviračiais įveikti apie 30 kilometrų – aplankyti Raižius, Butrimonis ir per Plasapnykų kaimą ir grįžti į Punią. Šios išvykos pagrindinis tikslas – artimiau susipažinti su  totorių kultūra, religija ir tradicijomis. Juk 2021 metai Lietuvos Respublikos Seimo paskelbti  Lietuvos totorių metais.

Pirmas sustojimas – Raižiuose. Čia mus priėmė bendruomenės pirmininkas Ipolitas Makulavičius. Jis papasakojo totorių apsigyvenimo  Lietuvoje ir Raižiuose istoriją, islamo religijos ypatumus, paminklo Vytautui Didžiajam ir Žalgirio mūšiui pastatymo aplinkybes. Apžiūrėję mečetę, atsisveikinome su Raižiais ir patraukėme link Butrimonių. Čia sustojome prie lankomiausio objekto – fontano. Valandėlę pailsėję, vykome į Plasapnykų kaimą pas Iną ir Petrą Kaškonus. Čia mūsų laukė bulvinės „šiuškės“, žolelių arbata su ypatingu desertu – obuolių ir morkų sūriais bei namine duona. Sužinojome,  kaip gaminami senieji dzūkiški patiekalai, kepama ruginė duona. Svetingi šeimininkai noriai aprodė savo išpuoselėtą sodybą, įrenginėjamą įvairių buities daiktų muziejų, kuriame yra netgi senovinė „šėpa“, parsivežta iš Sibiro tremties.

Į Punią sugrįžome gerai nusiteikę, pilni teigiamų emocijų ir visai nepavargę, nors dviračiais numynėme beveik 34 kilometrus.

Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro
Punios skyriaus meno vadovė Laimutė Žūsinienė