Alytaus kaimo bendruomenės visuomeninė organizacija „Alytaus kaimelis“

2007 metų lapkričio 6 d. susirinkę Alytaus kaimo gyventojai susibūrė į kaimo bendruomenę, kurią pavadino Alytaus kaimo bendruomenės visuomeninė organizacija „Alytaus kaimelis“, jai pradėjo vadovauti energingas, veiklus žmogus, automobilių sporto entuziastas Vytautas Krivas. Dabar bendruomenei vadovauja Kęstutis Krivas. Bendruomenės nariai aktyviai dalyvauja Alytaus rajono seniūnijų šaškių ir šachmatų varžybose, kuriose eilę metų tarp stipriausių šachmatų nugalėtojų yra ir kaimelio atstovai. 2007 – 2014 m. buvo organizuojamos kasmetinės automobilių varžybos „Alytaus rajono hipodromas – žiema“ Alytaus rajono mero taurei laimėti, Alovės seniūnijos seniūnės taurei laimėti. Eilę metų Kaimo bendruomenės automobilių sporto entuziastai dalyvavo ralyje „Aplink Lietuvą“, kur ralyje „Aplink Lietuvą – 2011“ ekipažas užėmė pirmąją vietą savo klasėje.

2011 metais Alytaus kaimo bendruomenės visuomeninė organizacija „Alytaus kaimelis“ dalyvavo konkurse ir pasirašė sutartį Nr.LEADER-10-Alytus 01-011 su Nacionaline mokėjimo agentūra prie LR Žemės ūkio ministerijos ir gavo paramą bendruomenės visuomeninės organizacijos „Alytaus kaimelis“ buveinės remontui ir įrangos įsigijimui. Iš projekto lėšų įsigijo ilgalaikio turto, suremontavo sporto ir meno kambarį. Čia atsirado galimybė užsiimti sportine veikla – šaškėmis, šachmatais, stalo tenisu, taip pat yra galimybė laike žaisti krepšinį ir futbolą, o muzikos mėgėjai turi galimybę groti įvairiais muzikos instrumentais. Kasmet organizuojamos šaškių, šachmatų varžybos, smiginio, stalo teniso, bėgimo ir kitos rungtys. Taip pat vyko šachmatų turnyras Vytauto Krivo atminimo taurei. Vasaros metu buvo organizuojamas Alytaus rajono dailininkų pleneras. Medžio drožėjas skulptorius Erikas Motiejūtis išdrožė Vytauto Didžiojo skulptūrą, kurios atidengime dalyvavo bendruomenės nariai, kaimo gyventojai ir svečiai. Lietuvos automobilių kelių direkcija kartu su partneriais organizavo konkursą „Eismo saugumas bendruomenėse“, kuriame aktyviai dalyvavo ir bendruomenės „Alytaus kaimelis“ nariai. 2017 m. rugpjūčio 19 dieną minint bendruomenės dešimtmetį Krivų sodyboje rinkosi bendruomenės nariai, kaimo gyventojai, svečiai, muzikantai. Dešimties metų proga vyko smagus pasibuvimas, eiles skaitė Venciūnų kaimo bendruomenės pirmininkė Dalė Kočiūnė, o muzika džiugino net keli meno kolektyvai. Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių veiklos stiprinimo 2017 – 2019 metų veiklos plano įgyvendinimo 2.3. priemonėms remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse, dalyvavo Alytaus kaimo bendruomenė „Alytaus kaimelis“ su partneriais Venciūnų kaimo bendruomene, kur pagrindinis projekto tikslas – didinti bendruomenių užimtumą, ugdyti partnerystę ir bendruomeniškumą. Pagal šį projektą įsigijus reikalingas priemones, 2017 m. lapkričio 4 d. buvo organizuotas renginys „Įpinkim dainą į bendruomeniškumo pynę“. „Alytaus kaimelyje“ viešėjo partneriai Venciūnų kaimo bendruomenė „Venciūniškiai“, taip pat Talokių kaimo bendruomenė su ansambliu „Volungėlė“ ir kt.

2019 metais „Alytaus kaimelis“ dalyvavo nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenės veiklos stiprinimo 2017 – 2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3. priemonės „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“, su projektu „Eikime kartu bendruomenių pramintu taku“ kartu su partneriais Venciūnų kaimo bendruomene „Venciūniškiai“. Organizuojant renginį buvo paminėtas Venciūnų KBA „Venciūniškiai“ 10 metų veiklos jubiliejus ir Alytaus KBVO „Alytaus kaimelis“ bendradarbiavimo dešimtmetis. Renginyje dalyvavo Alovės bendruomenė „Susiedai“ ir jų ansamblis, koncertavo vokalinė instrumentinė grupė „Dzūkijos aidai“, solistai ir aplinkinių kaimų gyventojai. Buvo žaidžiami stalo žaidimai, lauke kepama kiaušinienė, degustuojami kepsniai iškepti ant projekto metu įsigytų kepsninių. Pagrindinis šio projekto tikslas – stiprinti bendradarbiavimą tarp kartų, organizuojant kultūrinius renginius, suaktyvinti kaimo ir aplinkinių kaimų gyventojų bendruomeninį susitelkimą. 2021 metais bendruomenė dalyvavo projekte „Alytaus rajono savivaldybės biudžeto remiamų sporto projektų“, pagal kurį buvo atnaujinta „Alytaus kaimelis“ futbolo aikštelė, pastatyti nauji vartai. Birželio 19 d. buvo suorganizuota jaunųjų futbolo mėgėjų varžybos „Alytaus kaimelio taurei“ laimėti. Organizuotas renginys stiprina ryšį tarp bendruomenės narių ir gerina savijautą socialinėje aplinkoje tarp įvairaus amžiaus žmonių grupių. Kartu su partneriais Venciūnų kaimo bendruomene „Venciūniškiai“ dalyvavome „Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2021 metų veiksmų plano 1.1.4. priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse su projektu „Mus jungia sportas ir daina“. Organizuotas tradicinis renginys, stiprina ryšį tarp bendruomenės narių, gerina savijautą socialinėje aplinkoje, stiprina narių sutelktumą. Renginio metu vyko futbolo varžybos. Projekto metu įsigytos priemonės leido kūrybiškai organizuoti renginį.

Stiprinant kaimo vietovėse bendruomeniškumą, bendruomenė stengiasi į savo veiklą įtraukti ne tik senbuvius bet ir naujakurius bei kviečia visus norinčius bendradarbiauti. 2021 metų bendruomenės surengtoje šventėje „Mus jungia sportas ir daina“ buvo žaidžiama ir šachmatais ir taip pagerbtas „Alytaus kaimelio“ įkūrėjo atminimas. Į tradicinę rudens šventę rinkosi bendruomenės nariai, svečiavosi „Venciūniškių“ bendruomenė. Šių metų šūkis „Mus jungia sportas ir daina“ sukvietė būrį sporto mėgėjų.

„Alytaus kaimelio“ buveinėje aidėjo vaikiškas juokas, skambėjo dainos, o prie stalo viliojo ypatinga sriuba. Aikštelėje vyko mažojo futbolo turnyras, kuriame nugalėjo draugystė ir medaliai atiteko visoms komandoms. Išdalinus prizus renginio dalyviai buvo pakviesti prie vaišių stalo. Čia buvo ragaujama sriubos „iš kirvio“. Susirinkusius linksmino Alytaus rajono kultūros centro Luksnėnų filialo mėgėjų meno kolektyvų dalyviai – kultūrinės veiklos vadovė Dalė Kočiūnė, meno vadovas Antanas Morkeliūnas.

Alytaus k.
Alytaus r. sav.
Pirmininkas Kęstutis Krivas
Telefonas 8 600 86850
[email protected]
www.alytauskaimelis.weebly.com