Bundorių piliakalnis

Piliakalnis ilgus istorijos amžius mena Alytaus rajone, netoli Bundorių kaimo, kairiajame Nemuno krante. Priklauso Nemuno kilpų regioniniam parkui.

Lietuvos archeologams - sėkminga 2016-ųjų pradžia. Skelbiama, kad rasti keli nauji piliakalniai, apie kuriuos jie nežinojo. Vienas tokių – Alytaus rajone, Bundorių kaime, kuris nuo praėjusių metų žinomas kaip Pietų Lietuvos muzikos festivalio „Bunda rokas“ vieta. Piliakalnio atradimą pagal visus patvirtintus reikalavimus paskelbė archeologai. Nors ir negausiems Bundorių gyventojams tai, kad jų kaimo teritorijoje yra piliakalnis – ne naujiena, tačiau mokslininkų patvirtinimas įkvepia.

Pasak archeologų, kad Bundoriuose, esančiuose Nemuno kilpų regioninio parko teritorijoje yra piliakalnis, sužinota neseniai, o spėjimą, kad jis čia yra patvirtino netoli esantys pilkapiai.

2016-ųjų vasarį pagal dr. Egidijaus Šatavičiaus duomenis Nemuno kairiajame krante rastas Bundorių piliakalnis yra vadinamojo krantinio tipo, įrengtas Nemuno ir nedidelių upelių suformuotuose kyšuliuose, nuo aukštumų pusės apsaugotas pylimu.

Bundorių piliakalnį „atrado“ archeologai Zenonas Baubonis ir Gintautas Zabiela.

Alytaus turizmo informacijos centro dėka Bundorius su jų istorija garsinantis „Bunda rokas“ jau pradedamas pristatinėti parodose. Netoli Bundorių – ir lietuvių tautos senojo tikėjimo šventyklos interpretacija – Žaltės slėnis, Punios girininkija su savo muziejumi, pokario partizanų žūties vieta bei rekonstrukcinis jų bunkerio modelis. Šalia - ir sakmėmis apipintas Rumbonių piliakalnis, architektūrinis senosios bažnytėlės pastatų ir kapinių ansamblis. O kur dar vienas Punios šile esantis pilkapynas – Smolnicos (Kurganai arba Švedkapiai), ten, pasak legendos, svetimšaliai mokslininkai rado ir išsikasė „pinigų puodą“