Genių kaimo bendruomenė

Genių kaimo bendruomenė įkurta 2005 m. Bendruomenė 2020 metais atšventė 15 metų sėkmingos veiklos sukaktį. Per penkiolika metų bendruomenė išaugo į 81 narį vienijančią organizaciją, kurios pagrindinis tikslas yra įvairinti ir aktyvinti kaimo gyventojų kasdienybę. Šis užsibrėžtas tikslas įgyvendinamas rengiant kultūrines šventes, skatinant įvairaus amžiaus žmonių grupes burtis ir siekti visai bendruomenei naudingos veiklos.

Genių kaimo bendruomenė palaiko glaudžius ryšius su Mikalavo, Radžiūnų, Miklusėniškių, Praniūnų ir Panemuninkų kaimo bendruomenėmis. Dalyvauja jų organizuojamuose renginiuose, koncertuoja, bendradarbiauja ir kartu keliauja po Lietuvą.

Nuo 2017 m. kūrybinę ir koncertinę veiklą tęsia Genių kaimo bendruomenės mišrus ansamblis „Geniai“. Ansamblis yra aktyvus Alytaus rajono bendruomenių švenčių dalyvis, džiuginantis savo dainomis bei pozityvia nuotaika. Bendruomenė garsėja savomis tradicinėmis Joninių ir Rudens šventėmis, kuriose dalyvauja ne tik bendruomenės nariai ir aplinkinių kaimų gyventojai, bet švęsti kartu atvyksta ir svečiai iš aplinkinių Birštono ir Prienų savivaldybių bei kaimyninių bendruomenių ansambliai. Genių bendruomenė rengia valstybinių švenčių – Sausio 13-osios, Vasario 16-osios, Kovo 11-osios ir Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos minėjimus, organizuojama stalo žaidimų sporto šventes, kalėdiniu laikotarpiu pina Advento vainikus, o mažuosius gyventojus sukviečia į susitikimus su Kalėdų Seneliu. Taip pat organizuoja edukacines programas, dalyvauja pleneruose, kaip antai, Punioje 2017 m. vykusioje šiaudinių skulptūrų rišimo dirbtuvėse.

Genių kaimo bendruomenė kasmet aktyviai dalyvauja Alytaus rajono savivaldybės projektų finansavimo konkursuose, skirtuose stiprinti bendruomenių materialinę bazę bei remti kultūrinius renginius. Už skirtus pinigus bendruomenė įsigijo biuro baldus ir techniką, garso aparatūrą, buitinę techniką, sportinį inventorių. Taip pat organizavo renginius ir ekskursijas po įžymias Lietuvos vietas. Vykta į Panemunės pilis, po Suvalkijos krašto dvarus, viešėta Druskininkų ir Merkinės krašto lankytinose vietose, pabuvota Joniškio įžymybių bei Žagarės vyšnių festivalyje.

2019 m. balandžio 1 d. – 2020 m. balandžio 1 d. bendruomenė dalyvavo socialiniame projekte „Bendruomeniniai šeimos namai“. Aktyviai dalyvauja Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos centro vedamose sportinėse veiklose - mankštose, treniruotėse su šiaurietiško ėjimo lazdomis. 2017 m. likus keliems mėnesiams iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio, Genių kaimo bendruomenės iniciatyva pasodintas bendruomenės namų kiemelyje „Šimtmečio ąžuoliukas“ ir taip įamžintas atkurtos Lietuvos šimtmetis. Dalyvauta LR Vyriausybės rengtame konkurse „Šimtmečio dovanos“. Konkurso pabaigoje ši veikla buvo įvertinta ir apdovanota LR Ministro Pirmininko padėka ir valstybine vėliava.

Genių k., Alytaus r. sav.
Pirmininkė Irena Karalukienė
Telefonas 8 686 17 718
[email protected]