2023-06-17 12.00

Birželio mėnesį į Balkūnus kviečia net du renginiai – dailės pleneras „Laisvas potėpis“ ir kaimo teatrų šventė „Kaimo liktarna“

Aprašymas

Balkūnuose gimė teatrologas Vytautas Maknys. Muziejaus sodyboje veikė pradžios mokykla, buvo statomi spektakliai, veikė Vežimų teatras. Vėliau buvo pradėta rengti mėgėjiškų teatrų šventė-konkursas.
Dailininko Antano Žmuidzinavičiaus muziejaus sodyboje (Balkūnų k., Miroslavo sen.) birželio 2 d. 10 val. startuoja dailės pleneras „Laisvės potėpis“. Pleneras yra vienas iš mėgėjų teatrų šventės-konkurso „Kaimo liktarna“, skirto teatrologo Vytauto Maknio vardo premijai laimėti, veiklų. Visą dieną, iki 16 val. muziejaus sodyboje Alytaus rajono meno ir sporto mokyklos Dailės skyriaus moksleiviai tapys meno kūrinius. Moksleiviams talkins plenero vadovas, dailės mokytojas, ekspertas Arūnas Vaitkus. Nutapyti darbai bus eksponuojami muziejaus sodyboje, o birželio 17 dieną pristatyti teatrų šventėje-konkurse.
Birželio 17 d. 12 val. muziejaus sodyboje visą dieną vyks mėgėjų teatrų šventė-konkursas „Kaimo liktarna“. Spektaklius teatrų konkursui pristatys etnografinės Prano Dzūko sodybos mėgėjų teatras „Sodžius“, Rudaminos asociacijos „Laisvalaikio užimtumo klubo“ mėgėjų teatro „Cik tep sau“ bei Varėnos kultūros centro Merkinės teatras „Dilgynė“. Geriausiai komisijos įvertintam mėgėjų teatrui bus įteikiama Alytaus rajono savivaldybės tarybos įsteigta teatrologo Vytauto Maknio vardo premija bei diplomai ir prizai geriausiam aktoriui ir aktorei.
Renginyje bus pristatomi plenero „Laisvas potėpis“ darbai.
Renginį organizuoja Alytaus rajono savivaldybės kultūros centras, finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Alytaus rajono savivaldybė.
Atvykusius į šventę skambia daina ir muzika pasitiks Kultūros centro Simno skyriaus liaudiškos muzikos kapelos „Simnyčia“ muzikantai, taip pat tai puiki proga apsilankyti dailininko Antano Žmuidzinavičiaus muziejuje ir dalyvauti ekskursijoje su gidu, o čia pat – Mikalavo kaimo bendruomenė „Šilaičiai“ kvies ragauti gardaus šiupinio už simbolinį mokestį.
Teatrų atstovai žada, kad jų spektakliai linksmi, įtraukiantys ir ilgai įsimenantys, todėl kviečia į šventę atvykti visus: tiek vyresnius, tiek ir pačius mažiausius!

Data

2023-06-17 12.00