2021 09 18 12 val.

Po pertraukos – į Balkūnus kviečia kaimo teatrų šventė „Kaimo liktarna“

Aprašymas

Rugsėjo 18 dieną dailininko Antano Žmuidzinavičiaus sodyba Alytaus rajone Balkūnų kaime atgims - vietinius ir svečius po ilgesnės pertraukos pakvies tradicinė mėgėjų teatrų šventė-konkursas „Kaimo liktarna“. 

Balkūnuose gimė teatrologas Vytautas Maknys. Muziejaus sodyboje veikė pradžios mokykla, buvo statomi spektakliai, veikė Vežimų teatras. Vėliau buvo pradėta rengti mėgėjiškų teatrų šventė-konkursas.

21-ą kartą vyksiančiame renginyje spektaklius Alytaus rajono savivaldybės tarybos įsteigtai teatrologo Vytauto Maknio vardo premijai laimėti pristatys keturi mėgėjiški teatrai iš Alytaus, Marijampolės, Panevėžio ir Varėnos rajonų. Teatrų atstovai žada, kad jų spektakliai linksmi, nuotaiką pakelsiantys ir ilgai įsimenantys, todėl kviečia į šventę atvykti visus: tiek vyresnius, tiek ir pačius mažiausius. Juolab, kad išrinkti geriausius iš geriausių šiemet bus patikėta ir publikai.

Renginio dieną taip pat bus galima aplankyti dailininko A. Žmuidzinavičiaus muziejų, sodyboje skambės liaudiška muzika, vilios etnožaidimų kiemas, vyks viktorina, smalsesni išbandys ebru piešimo veiklą, o visur dalyvavę, į viską iš arčiau pažiūrėję, laiką gamtoje praleidę ir kiek išalkę už simbolinį mokestį galės ir skanaus šiupinio, ir kitų dzūkiškų patiekalų paragauti.

Šventę-konkursą organizuoja Alytaus rajono savivaldybės kultūros centras, finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Alytaus rajono savivaldybė.

Į renginį iš Alytaus iš anksto užsiregistravusius tel. (8 315) 69 005 nemokamai veš autobusas.

Data

2021 09 18 12:00 val.

Vieta

Dailininko Antano Žmuidzinavičiaus muziejaus sodyba, Balkūnų k., Miroslavo sen., Alytaus r.