Venciūnų kaimo bendruomenės visuomeninė organizacija „Venciūnų sodiečiai“

Venciūnų kaimo bendruomenė VO „Venciūnų sodiečiai“ įregistruota 2003-12-19, jos pagrindinis tikslas – vienyti Venciūnų kaimo ir gretimų kaimų gyventojus, kartu sprendžiant kultūrinius, ūkinius, socialinius ir visuomeninės veiklos klausimus, bendraujant su visuomeninėmis, politinėmis, valstybinėmis bei kitomis organizacijomis, siekiančiomis panašių tikslų, veikiančiomis

LR ir už jos ribų. Bendruomenė vienija 138 narius, jai vadovauja aktyvus pirmininkas Svajūnas Adžgauskas. Bendruomenė aktyviai dalyvauja Alovės seniūnijoje organizuojamuose renginiuose, sporto šventėse, organizuoja jau tradicija tampančias šventes – Užgavėnes, sporto šventę, nuo 2010 m. organizuojama Kalėdų eglutės įžiebimo šventė, kasmet sulaukianti vis daugiau dalyvių ir žiūrovų. Bendruomenė įgyvendino Alytaus rajono savivaldybės finansuojamus projektus: „Tegu dega Joninių laužai“, „Joninių papročiai ir tradicijos“, „Ir mes turime kuo didžiuotis“, „Rasos šventė“, „Kalėdų eglutės šaukiami“, „Joninės Venciūnuose“, „Sportuokim šeimomis“, „Pabandome dar kartą“, „Sportuojanti bendruomenė - sveika bendruomenė“. Projektams „Sveikatingumo centras – nauja gyvenimo kokybė“, „Kokybiškas laisvalaikis“, „Laisvalaikis patogiai“ finansavimą yra skyrusi NMA prie LR ŽŪM. Skatindami bendruomeniškumą, aktyvų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą VO „Venciūnų sodiečiai“ palaiko glaudžius ryšius ir bendradarbiauja su partneriais Alovės bendruomenės VO „Susiedai“, ANŠC „Tolerancija“, MK „Kalesnykai“, Alytaus r. savivaldybės administracija. Bendruomenės nariai labai mėgsta keliauti, todėl kiekvienais metais organizuojama kelionė į Liškiavą, Šilutę, Rusnę, Pakruojo dvarą, Burbiškių dvarą, Pašilių stumbryną, Rokiškį, Biržus, Juodkrantę, Nidą, Raudondvarį, Veliuoną.

Nuolat skatinama savanoriška veikla, bendruomeniškumo ugdymas. Bendruomenė inicijavo kaimo kryžiaus atstatymo darbus, aktyviai organizuodavo „Darom“ talkas, kuriasi ir bendruomenės poreikiams pritaiko buvusį Venciūnų mokyklos pastatą, nuolat skatina naujų narių įsitraukimą ir bendrą veiklą, siekiant kad gerėtų ne tik kaimo žmonių gyvenimo kokybė, bet ir jų tarpusavio santykiai, bendruomeniškumas.

Alytaus g. 11, Venciūnų k.
Alovės sen.
Alytaus r. sav. LT-64102
Pirmininkas Svajūnas Adžgauskas
Telefonas 8 656 12125
[email protected]